🚚 DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKIE ZAKUPY OD 99 ZŁ

Dostawa od 3 do 7 dni roboczych

Metody malowania po numerach

Metody malowania po numerach

Istnieje wiele metod tworzenia malowania po numerach. Najbardziej popularne są trzy z nich, które działa dobrze przez lata istnienia hobby malowania za pomocą liczb. Wybrana metoda zależy od twoich zainteresowań i wybranego obrazu.

 

Pierwszą i najłatwiejszą metodą malowania po numerach jest malowanie obszarów od największych do najmniejszych, małe obszary i szczegóły na pierwszym planie powinny być narysowane później. Druga metoda wymaga pewnych obliczeń, ale jednocześnie jest bardzo łatwa do zastosowania. Musisz określić, w jakim kolorze chcesz pomalować największą liczbę obszarów i konturów na zdjęciu zgodnie ze schematem. Musisz określić kolejność rysowania dla każdego koloru i ustawić je od największego do najmniejszego. Ta metoda pomoże ci w najbardziej racjonalnym użyciu farb i czasu podczas czyszczenia pędzli, ponieważ będziesz musiał je wyczyścić tylko kilka razy, a jednocześnie zmniejszysz zużycie farby.

 

Trzeci sposób malowania po numerach jest najbardziej popularny wśród doświadczonych artystów. Polega na nakładaniu Farb o jasnych kolorach i odcieniach przede wszystkim ze stopniowym przejściem do bogatszych i ciemniejszych farb. Jeśli użyjesz ciemnego koloru i popełnisz błąd, nie będzie łatwo go naprawić, a farba w jasnych kolorach jest dość łatwa do szkicowania 

Własne doświadczenie pomoże ci wybrać sposób rysowania. Wypróbuj wszystkie znane metody i wybierz tę, która będzie najwygodniejsza, najprostsza i najskuteczniejsza.

 

Bez względu na wybraną metodę możesz również skorzystać z innej wskazówki, która pomoże twojemu obrazowi wyglądać bardziej realistycznie. Po zakończeniu malowania po numerach zawsze pozostają nieużywane farby. W takim przypadku nałóż je dużymi pociągnięciami pędzla na obszary obrazu, w których ważne jest podkreślenie ulgi. Może to być wszystko, płatki kwiatów, drobne detale, leśne tło, kamyki na brzegu morza, pszczoła na kwiacie, wszystko, co wybierzesz, może nadać wizualnej objętości i ulgi twojemu arcydziełu. 

 

Druga metoda malowania opisana powyżej jest najbardziej ekonomicznym sposobem malowania według numerów, który pozwala uzyskać jak najwięcej farb, które pozostaną do wykorzystania w przyszłości.

Czego szukasz?

Koszyk